Burs Hizmetlerimiz

Bezirci Hacı Veli Ağa Vakfı bursları başarılı ve maddi desteğe sahip öğrencilere verilmekte olup geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü gerektirmez. 

Burslar Ekim-Haziran arasında 9 ay süresince öğrencinin veya öğrenci velilerinin banka hesaplarına havale edilir.

Bezirci Hacı Veli Ağa Vakfı Bursları eğitim öğretim hayatı içerisinde olan öğrencilere ve üniversiteye yeni girmiş öğrencilere veya üniversiteye devam eden maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilmektedir. 

Vakıf kaynaklarından sağlanacak burslar için aşağıdaki kurallar geçerlidir;

a) Burstan yararlanacak öğrenci yurt içinde eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmalıdır.
b) Bursların kontenjanı, kapsam ve koşulları ile öğrencilerde aranacak nitelikler icra komitesi tarafından belirlenir. Yıllık belirlenen kontenjan kapsamında burs verilmesi sağlanır.
c) Burslarımız Türkiye’de öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyacı olduğu tespit edilen öğrencilere sağlanır.
d) Bezirci Ailesinden olan ve eğitim öğretimi devam eden çocuklardan maddi desteğe ihtiyacı olanlarda bu burslardan faydalanabilirler.
e) Üniversiteye geçiş sonrası burstan faydalanmak için öğrencinin başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç sahibi olması gerekir. 
f) Burslar karşılıksız olup öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez
g) Burs hizmetimizden faydalanan her öğrenci öğretim dönemi başında güncel öğrenci belgesini vakfın ilgili idari bölümüne ibraz etmek, göndermek zorundadır. Güncel Öğrenci belgesini ilgili dönemde ibraz etmeyen öğrencilerin bursları kesilecek, ödemeleri iptal edilecektir.  Ödemeler ders kaydını yaptırmış öğrenciler için geçerlidir.
h) Öğrenciye yapılacak ödemeler her ayın ilk haftası vakfın Mali İşler Birimi tarafından öğrencinin banka hesabına havale yapılır. 
i) Öğrenimine başarıyla devam eden öğrencilerin bursları, burs almaya başladıkları tarihten itibaren kayıtlı oldukları öğretim programındaki normal öğretim süresi boyunca devam eder.